Září 2017

Sikio

29. září 2017 v 2:36 Postavy
Jméno: Sikio
Bytost: fenek pouštní
Pohlaví: samec
Věk: teenager

Povaha: Sikio je velice plachý a ustrašený feneček. Lehce ho vyděsíte nebo při nejmenším polekáte. Je velice ostražitý a opatrný, cizincům nedůvěřuje a stává se v jejich společnosti téměř paranoidním. Je těžké si získat jeho důvěru, ale pokud máte dost jídla a povíte mu nějaký fascinující fakt o motýlech, máte určitou šanci, že si vás pustí blíž k tělu. Mezi svými blízkými se rázem promění a stane se z něj rozkošný mazlivý tvoreček, toužící po lásce a dýních.
Má rád: Sikia velice fascinují motýli a housenky. Vyzná se v nich a podle motýla vám může lehce říct, na jakém místě se právě nacházíte. Miluje je už od raného dětství, vždy je obdivoval pro jejich bezstarostné poletování a rozmanitost. Mezi další jeho oblíbené záležitosti patří melouny a dýně. Moc mu chutnají a v jídelníčku je upřednostňuje před různým hmyzem a malými živočichy.
Nemá rád: Tento malý feneček má panickou hrůzu z hadů, což je vzhledem k jeho minulosti pochopitelné. Také nemá rád štíry - špatně se loví, jsou to zákeřné potvory a otravuje ho jejich křupání v tlamičce, když kouše jejich chitinovou vnější kostru.

Stav: ŽIVÝ
Minulost: Sikio žil se svými rodiči, dědečkem a dvěma staršími sourozenci na jihu Lunarie, u malé oázy uprostřed pouště. Bylo to skvělé místo, s dostatkem vody a potravy, rodinka tu byla spokojená. Oáza překypovala životem, což však mělo své klady a zápory. Bylo třeba se mít neustále na pozoru. A oprávněně. Jedné chladné noci se Sikiovi rodiče při hledání potravy zapletli s několika kobrami. Ráno se už z lovu nevrátili. Sikio, jeho bratr a sestra zůstali na krku starému dědečkovi, který zemřel nedlouho potom přirozenou smrtí. Cesty sourozenců se rozdělily a Sikio zůstal sám, opuštěný v širém a nebezpečném světě. Byla náhoda, že na něj tehdy narazil mladý karakal jménem Greenclaw. Postaral se o malého fenečka, naučil ho lovit a postavit se na vlastní packy. Stali se nejlepšími přáteli. Greenclaw stále cestuje po Lunarii, ale Sikio se k němu občas připojí a tráví s ním čas.
obrázek vytvořila Kiara0558 <3