Jak Filius a Natique přišli do Lunarie

16. listopadu 2016 v 12:41 |  Příběhy
Před dávnými časy, když draci ještě obývali hřebeny hor současné Darkesie a droelly byly považovány za obyčejné stromy, rozléhalo se kolem srdce Lunarie několik vesnic. Lidé zde žili spokojeným životem, tak, jak se na slušné vesničany patřilo, a vzájemně spolupracovali. Na jaře obdivovali kvítí kolem sebe a děkovali Zemi. V létě se těšili ze slunečných dnů a uctívali Oheň. Na podzim pozorovali barvy přírody a sledovali Vzduch, jak s větrem vytvářel zlatý vír z listí. V zimě je zase učarovala krajina, kterou vytvořila zmrzlá Voda. Zkrátka a dobře vyznávali svou víru v Elementy. Věřili, že to díky Elementům vznikl jejich svět.

Přišly však zlé časy. Úroda byla chudá a lidé nemocní, jako by snad Elementy přestaly udržovat svou zemi. Jejich harmonie pro všechen lid se postupně začala vytrácet. Vesničané se modlili pro svou záchranu, prosili a volali Patriae, Ignis, Aqua a Aer, hlavní Elementy, aby je spasily a pomohli jim byť jen trochu zmírnit tuto těžkou dobu.

Prosby byly vyslyšeny. Obloha byla ozářena svitem oběma měsíců, když do Lunarie přišel zázrak.

"Drahý, podívej, padá hvězda!" zvolala Cleite a ukázala na nebe. Její manžel Reas si ji vzal do náruče: "Mám ti ji přinést, má paní?" Cleite spokojeně klesla do jeho objetí: "Ty bys ji našel? Pro mě?" "Jistěže! Její světlo mě povede napříč lesem, stejně jako mě tvůj úsměv vede životem," usmál se Reas a s Cleite v náruči se vydal ven, hlouběji do lesa.

A skutečně, světlo je zavedlo až na velkou mýtinu, která měla dokonalý tvar kruhu. Tráva na ní vypadala jako ze sametu, tak jemná a příjemná na dotek. Nejvíce okouzlující byl však strom v přesném středu mýtiny. Nádherný a vysoký droell se pyšnil stříbrnými kvítky a spirálkovými listy. Tento však byl od ostatních odlišný. Z jeho kůry zářil znak Anima, znázorňující Duši.

A tam, ve světle znaku, spatřili dvě malá miminka. Dva malé bůžky, kteří byli sesláni, aby pomohli lidem.

Mladý vesnický pár je zanesl domů, mezi vesničany. Lidé začali oslavovat chlapečka a holčičku, pojmenovali je Filius a Natique a starali se o to, aby vyrůstali v příjemném prostředí.

Země se zase probouzela k životu. Půda se stala velmi úrodnou, zvířata se navracela do svých domovů a lidé byli vyléčeni. Až později obě dvě děti zjistily, že jako jediné ovládají magii všech elementů a že to oni jsou potřeba k rovnováze Lunarie. Když dospěli, cestovali společně po Zemi mlhy a pomáhali svému lidu, který si je v nejvyšší úctě zvolil za krále a královnu. Později splodili dvojčata Marion a Tenebrose, Sourozence Světla a Tmy.

Lunaria díky Elementům žila opět v míru a harmonii.


(Asi měsíc starý výtvor do školy, který jsem se sem bála dát. Snad že by profesorka kontrolovala, zda jsme neopisovali z internetu. *snaží se zachovat blog v utajení, nasadí si agentský plášť a černé brýle*)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bleskobleska Bleskobleska | 26. listopadu 2016 v 11:03 | Reagovat

To je tak strašně krásné <3

2 Ferus Spiritus Ferus Spiritus | Web | 27. listopadu 2016 v 17:10 | Reagovat

[1]: Děkuju ^-^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.