Červenec 2016

Eli

4. července 2016 v 14:58 Postavy
Celé jméno postavy: Eli pegacornis, dcera Bonum a Dantose
Bytost: pegacorn
Pohlaví: klisna
Datum narození: 28. dubna 57
Věk: Zemřela v šesti letech, dnes by jí bylo 9

Rodiče: Bonum lux unicornis a Dantos tenebrae pegasus
Sourozenci: Hvězda aqua unicornis a Luna pegasus
Partner: Spirus equo

Vzhled: Eli je potomkem fríského pegase a čistého jednorožce. Jedná se o velmi nezvyklou kombinaci, což se projevilo i na jejím vzhledu; srst má sněhově bílou po své matce, hřívu černou a vlnitou po svém otci. Ohromná a velkolepá křídla nesou stříbřitou barvu, dlouhý roh uprostřed čela zase zlatou. Tuto neškodnou genetickou mutaci, spojenou s její magií, můžeme považovat za velmi výjimečnou a unikátní.
Povaha: Eli byla už odmala nedůvěřivá a obezřetná. Neměla moc přátel, většinou se držela od ostatních dál, právě kvůli jejímu vzhledu. Nikdy nepoznala jiného pegacorna a svou výjimečnost proto brala jako prokletí. Z toho důvodu se neměla ráda, byla hodně sebekritická. Postupem času začala být paranoidní kvůli narůstajícímu nebezpečí. Dá se říct, že celý svůj život prožila ve strachu.
Má ráda: I přes to všechno měla Eli pár věcí, které jí poskytovaly útěchu a pro které žila. Myslela si, že její smysl života spočívá v ochraně lesa, a později i Elizabeth. Milovala je nade vše. Cítila, jak jí les šeptá a jak jí pomáhá, jak ji chrání před darkesijskými vlky a před saevami.
Nemá ráda: Eli nenáviděla nebezpečí, nenáviděla momenty, kdy musela utíkat před hrozbou nebo jí čelit. Věřila, že život má hlubší význam, než jen takto přežívat. Chtěla žít klidným životem, místo toho si ale nikdy nemohla odpočinout a neustále střežila sebe i Elizabeth, což ji stálo spoustu sil (a nakonec i život). Nejvíce se bála tmy, nahánělo jí hrůzu už jen pomyšlení na to, co se v ní skrývá.
Schopnosti: Vynikala především v hlubokém rozjímání v srdci lesa. Dokázala rozmlouvat se stromy a s rostlinami, uměla se do nich vcítit a přijímat od nich energii. Byla na tohle velmi citlivá. Elizabeth se od ní později této schopnosti naučila, avšak jen v malé míře.

Stav: MRTVÁ
Minulost: Eli se narodila uprostřed války, celý svět pro ni představoval číhající nebezpečí. Naštěstí měla milující rodiče, kteří ji chránili za každou cenu. Později se jí narodily i dvě mladší sestry - Hvězda a Luna. Všichni drželi pohromadě, dokud je nerozdělila smrt. Tři maličké kobylky přišly o otce i matku, a tak zůstaly v lese samy. Sesterskou lásku ale nic nedokázalo rozbít. A i přesto, že se později rozešly vlastní cestou, nebyly od sebe na delší dobu než pár týdnů. Měly spolu skvělý vztah. Zatímco Hvězda nalezla svůj domov v hradě Světla a Luna v horách jižně od Patriae Saltus, Eli se zdržovala v lesích. Tam se také seznámila s Elizabeth, když ji našla uprostřed mýtiny Duší. Okamžitě si lidskou dívku zamilovala. Společně zkoumaly a objevovaly Lunarii, bok po boku, až si mezi sebou vybudovaly pouto anima-vitae. Tím ovšem na sebe upozornily, a tak se Tenebros brzy dozvěděl, že se mu po lese prochází unikátní pegacorn a cizí dívka ze Světa lidí. Věřil, že jsou obě dvě Elišky výjimečné a že překypují velkou mocí, která by mu poskytla výhodu ve válce. Vyslal proto pro ně Flammiferu, dívku z Darkesie, a jejího koně Spiruse, dal jim za úkol spřátelit se s nimi a dostat je na svou stranu. Ačkoliv zezačátku vše vypadalo nadějně a mezi koňmi dokonce vznikal více než jen přátelský vztah, nepovedlo se mu to. Eli brzy pochopila, že to Darkesie zabila její rodiče, a že by se Tenebrosovi měla postavit. Zpřetrhala pouta s jejím milovaným Spirusem a Flammiferou, s Elizabeth zůstaly opět samy. Touhu po spojenectví tak brzy vystřídal strach. Tenebros věděl, že obě dvě ukrývají něco zvláštního, co ho mohlo ohrozit. Dlouho je naháněl po lesích, až se mu nakonec povedlo zabít vzácnou pegacornku. Dívka přežila, ale její koníček byl už navždy pryč.