Listopad 2015

Lék na bolest

15. listopadu 2015 v 22:26 Příběhy
Dnes ráno se mi zdál zajímavý sen o Flammifeře a Infelixovi. Nestává se mi často, abych měla sny s Lunarií, a proto mi přijde důležité, abych se o tento malý proud myšlenek s vámi podělila.


"Navíc nám Felicitas slíbil, že přinese z vesnice více knih," vyprávěla dívka a u toho nevědomky gestikulovala rukama. Infelix si ji zaujatě prohlížel, fascinovalo ho její nadšení. Byla tak roztomilá, když měla radost. Neubránil se zářivému úsměvu - její pozitivní nálada byla nakažlivá. Nezáleželo na tom, v jaké vážné situaci se nacházeli; ona vždy zachovala chladnou hlavu. Nebylo nic, co by jeho Flammiferu zlomilo. Aspoň tak si to myslel...

Ucítil pronikavou bolest, která mu projela celou nohou. Ještě pár dní zpátky byl na obě nohy ochrnutý. Ale teď se mu do nich díky Diliges vrátil cit. Možná až moc citu. Stále na to nebyl zvyklý, a tak se stalo, že po delším stání přišly bolesti. Hodně ho to vyčerpávalo, ale nevadilo mu to - byl teď skutečně šťastný.

Tahle vlna bolesti byla ale větší, než předpokládal. Zavrávoral a instinktivně se chytil Flammifery, ve snaze se udržet na nohou. Ta to ale nečekala a přepadla s ním dozadu. Oba dva se rozplácli na posteli. Ohnivá se začala smát, ale když si všimla jeho pokřiveného výrazu, šíleně se polekala. "Miláčku, jsi v pořádku?!" vypískla a posadila se. "Jsem," pokusil se na ni usmát Infelix, když konečně popadl dech. Sám byl také dost vyděšený. Jeho přítelkyně se však nedala odbýt: "Jsi si jistý? Pošlu pro léčitelku! Virten tu bude hned." "Ne. Nechci Virten," zavrtěl rozhodně hlavou a přivinul si ji k sobě do hřejivého objetí. "Chci tebe," zašeptal jí a zabořil obličej do jejího trička. Flammifera se nad tím usmála, zajela mu prsty do havraních vlasů.

"Ty jsi ten správný lék na bolest," mluvil k ní tiše, zatímco si na prst zaujatě namotával její pramen. Položil si jí hlavu do klína a hleděl do jejích očí. Myslel, že se v nich každou chvíli ztratí. Byly tak jasné a plné pochopení, jaké mohl naleznout jen u ní. "Flamm, ještě nikdy jsem nebyl tak šťastný," vydechl spokojeně, když cítil její horké rty na tváři.

Elizabeth

6. listopadu 2015 v 23:41 Postavy
Salve~
Zase přidávám po nějaké delší době článek. Tentokrát jsem vypracovala popis postavy. Jedná se o Elizabeth Northovou, hlavní hrdinku příběhu Země mlhy. Musím vás však upozornit, že zde naleznete plno spoilerů, které se objeví v příběhu až později. Navíc se popis týká její současné osoby (která je v Lunarii již 5 let), zatímco v těch pár napsaných kapitolách je teprve ve světě lidí, a to jako desetiletá dívka. Proto pokud chcete číst příběh od začátku, měli byste tento článek přehlédnout a vrátit se k němu až později. Postupně se jej pokusím aktualizovat.

Schéma mi poskytla R. Rancorous, anglický originál přeložila její kamarádka. S popisem mi potom pomáhal můj lovec květin. Mockrát vám všem děkuji <3

(Naposledy aktualizováno 10. 11. 2017)