Červen 2015

Singi vyrábí hvězdičky přání

26. června 2015 v 20:30 Jiné
Salve~
Dnes to bude takový nevšední článek, doufám však, že se vám i tak bude líbit, nebo že vás zaujme :)

Singi už toho zažila hodně, prošla si dobrým i špatným. I přes to všechno však nikdy neztrácí naději a dělá vše pro své přátele. Právě její sny ji drží nad vodou a dávají jí naději. Po večerech skládá papírové hvězdičky, do kterých vepisuje svá přání a největší tužby. Potom je přidá mezi ostatní pestrobarevné hvězdičky do velké zavařovací sklenice.

Právě ona mne inspirovala k vytvoření návodu, jak si takové hvězdičky vytvořit :) Zabralo to nějakou chvilku, nevěděla jsem přesně, jak popsat postup. Nicméně věřím, že jej pochopí aspoň pár jedinců a třeba si své hvězdičky přání pokusí také vyrobit >^-^<

Edit #1: Přání napište na proužek papíru ještě předtím, než začnete hvězdičku skládat. Tak trochu jsem tam tu část zapomněla dopsat ^^;

Edit #2: Je možné, že vám zpočátku hvězdičky nepůjdou a zdeformují se. Ale nelámejte nad tím hlavu! :) Další se určitě povede!


(na ty vycenzurované obličeje jsem náležitě hrdá)

To je ode mne asi všechno. Teď o prázdninách očekávejte více článků >^-^< Pokud nebudu tak líná.
Vale~

Droell

8. června 2015 v 18:20 O Lunarii
Salve >^-^<
Dnes jsem se vám rozhodla představit první lunarijský endemit, to jest zástupce fauny či flory, který se vyskytuje pouze na jednom místě. Tento strom je právě z Lunarie. Doufám tedy, že se vám bude líbit :) Obrázek bohužel nemám, neumím kreslit stromy :T


Droell je mohutný, pomalu rostoucí listnatý strom, který dosahuje vysokého věku, mnohdy i stovky let. Je rozšířen téměř ve všech podnebných pásmech v Lunarii, kromě polárního pásma. Vyskytuje se různě vysoký, nejvyšší naměřená výška však činila 63 metrů. Má velkou košatou korunu, zvenčí téměř neprostupnou, což z ní dělá úkryt pro mnoho tvorů, od ptáků až po některé šelmy. Jeho dřevo a větve jsou pevné, ale zároveň pružné, ideální pro stavbu hnízd. Nese jemně brázditou, podélně odlupčivou borku.

Tento strom je stálezelený, opadává v průběhu roku a staré listy nahrazuje novými. Jsou známy dva druhy listů, tuhé (především v tropických a subtropických oblastech, lépe tak zadržují vodu) a měkké. Oba dva mají zpeřenou žilkatinu, jejich čepel je celistá, celokrajná a špička je zakroucena do ztenčující se spirálky.

Výtažek z listů mírní bolest. Zároveň má podíl na imunitním systému a zabraňuje nemocem. Mezi Lunariany je i znám fakt, že pomáhá v těhotenství. Možná je to pověra, možná ne, ale konzumování listů droellu během těhotenství prý zaručuje, že dítě bude zdravé a silnější.

Květy droellu jsou velké a bílé, zpravidla s pěti okvětními lístky, na koncích špičaté s šedým přechodem, postupně od středu až po okraj. Plodem jest galles, podobný žaludu, avšak nese bílou až šedou barvu, bez čepičky. Navenek je tvrdý, ale i přesto slouží jako potrava pro mnoho živočichů. Z rozdrcených gallesů se mnohou dělat léčivé nápoje a hojivé masti, neboť zatahují rány a urychlují hojení.

Celkově se droell považuje za léčivý a nesmírně užitečný. Oplývá zvláštní energií, kterou může ze svého okolí přijímat, ale i darovat, a to někdy i v nemalém množství. Říká se, že pokud se zvíře či člověk na pokraji svých sil schová do korun droellů nebo pod něj, droell mu dodá potřebnou energii a pomůže mu.