Tenebros

31. ledna 2015 v 21:46 |  Postavy
Salve~
Opět jsem se rozhodla sem něco přidat, protože prostě aktivita.
Napadlo mě dělat popisy postav náhodně, podle number generátoru. A dneska mi vyšla 73 :D
Celé jméno: Tenebros tenebrae, syn Filiuse a Natique
Význam jména: Temný - temnota
Bytost: člověk
Pohlaví: muž
Datum narození: 11. března 24
Věk: 41 let
Zvěrokruh: Zajíc (Ryba)
Sexuální orientace: heterosexuál

Anima-vitae: Dark, Darkness, Satura
Partnerka: Calstia, později Despera
Děti: Sassy
Rodiče: otec Filius, matka Natique

Zbraň: meč
Element/schopnosti: tma

Povaha: cholerický, vznětlivý, optimistický, tvrdohlavý, zákeřný, vychytralý, pomstichtivý, introvert
Má rád: tmu, noc, hvězdy, krev, pomstu, zbraně, utrpení druhých, dosáhnutí svého, vítězství, svoji dceru, Desperu
Nemá rád: prohru, svoji sestru, Lunarii, lunarijský lid, zrádce
Talenty a schopnosti: magie, boj, psychická manipulace

Vzhled: Černé vlasy, zářivě modré oči, silná svalnatá vysoká postava
Obvyklé šaty: Šedé kalhoty a košile, černý plášť s kápí
Přidělená barva: #000000

Stav: mrtvý
Minulost: Tenebros se s Marion narodil bohyni Natique a bohovi Filiusovi. Dostal se svou sestrou poslání vládnout Lunarii a poskytnout pomoc všem, kteří ji potřebují. Po svých rodičích zdědil element tmy, tehdy však ještě netušil, jak velkou moc mu tento živel dal. Stal se z něj vychytralý a laskavý chlapec s láskou ke hvězdám a tajemnu.
Potom nastal první zvrat, když Natique s Filiusem zemřeli. Marion s Tenebrosem vyrůstali společně v hradě jako jejich nástupci na trůn. Byla však vynesena zvěst, že jeden ze sourozenců selže a přivede Lunarii do záhuby. Všechen lid si tedy myslel, že to bude právě Tenebros. Začali ho odsuzovat a odmítat ho. Tenebros se cítil osamocený, a tak hledal přátele v okolních vesnicích. Zde se seznámil s mladou, stejně starou dívkou jménem Calstia. Stali se nejlepšími přáteli, které potom přerostlo v něco víc. Zamilovali se do sebe, ale vše museli držet v tajnosti.
Nadešel rok 44, Calstii a Tenebrosovi se mělo narodit dítě. Vše mělo zůstat v tajnosti, stejně tak jako otec toho malého. Stalo se tak, že se jim v květnu téhož roku narodila zdravá holčička, celá po mamince. Dali jí jméno Sassy. Calstiina rodina pátrala po původu jejího táty. Nakonec se dostala pravda na povrch. Vesničané se ve strachu z pohromy, kterou by dítě mohlo přivést na vesnici, pokusili maličkou Sassy zabít. Calstia ji chránila celým svým tělem, a padla. Miminko však přežilo. Tenebrosovi to všechno neuvěřitelně ublížilo, a rozhodl se lunarijským vesničanům pomstít. Postavil se proti své sestře a přešel na temnou stranu.
Vypukla válka, která zpustošila celé srdce Lunarie a krajinu kolem. Tenebros se se svými poddanými usadil v Hradě Tmy. Zajal svoji sestru a uvěznil ji do věčného spánku. Společně se ženou ze Země lidí, Desperou, vychoval Sassy, jedinou vzpomínku na svou drahou Calstiu. Dělal vše pro to, aby svou dcerušku ochránil a naučil ji všemu, co sám uměl. Ona ale chovala nechuť ke všemu, co dělal, a jeho pomsta mu přišla odporná, i když nevěděla celou pravdu. Postavila se proti němu a přešla v jejích 21 letech přešla na Marioninu stranu, kde bránila životy ostatních Lunarianů.
Dva roky zpátky, když v létě přestaly z ničeho nic fungovat elementy, se Tenebros se svou družinou vydal na sever od srdce Lunarie. Opustil tak svůj hrad, a zatím se tam ještě nevrátil. Lunarijští obyvatelé by se však neměli radovat navždy. Možná se vrátí dřív, než vůbec očekávají.
AKTUALIZACE 31. 12. 65: V ranních hodinách se Tenebrosovo vojsko teleportovalo k Hradu Světla. Strhla se bitva, ve které se utkali oba dva sourozenci. Toho dne byla Lunarijská královna, Marion regina-lux, zabita Darkesijským králem Tenebrosem. Vzápětí ho zezadu probodla jeho dcera Sassy. Obě dvě strany zaplatili pro urovnání harmonie.

Poznámky autorky: VELMI VELMI VELMI STARÁ POSTAVA. Tehdy jsme mu říkali "Černý jezdec". Z toho jsme ho zkrátili na ČJ a následně přejmenovali Tenebrose na češtináře ._.
Obrázek: nemám
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Matt Matt | 14. února 2015 v 18:29 | Reagovat

Ah, tady mi chybí komentář. :D
Hmm, nemám rád záporáky, ale na druhou stranu - jejich minulost je většinou tak pohnutá, že jich je člověku občas až líto. Podle mě je to částečně i chyba Marion, měla se ho víc zastat. Jinak má ale spíš odsouzeníhodný charakter, přestože na začátku asi mohl být docela fajn.
Jinak Černý jezdec je fakt hrozně originální. xD Ale takhle to asi dělá většina lidí, přestože já si to zrovna u sebe moc nevybavuju. :D

Hezký článek. :)

2 Eliška Poníková Eliška Poníková | Web | 22. února 2015 v 16:52 | Reagovat

[1]: :DD Oh
Vnímám to stejně. To be honest, mám raději Tenebrose, než Marion. Celkově v té kletbě se jednalo o ni, ale vysvětluj to ostatním -.-
:'DD Já celkově byla tehdy hrozně originální. Dark, Darkness, Eli, černý jezdec,... Bože, můžu být ráda, že Lunaria nelehla popelem :D

3 R. R R. R | Web | 6. března 2016 v 14:31 | Reagovat

Nemůžu uvěřit tomu, že jsem byla u Marionina procitnutí. Už je to tak hrozně dávno, že se nad tím člověk musí pozastavit. Pamatuješ si, když Vivi ubodala "češtináře"? Ach, to byly ale časy! Ačkoliv by si pořád zasloužil originálnější jméno, no.

Pobavilo mě -
Má rád: svoji dceru
Nemá rád: svoji dceru

Vážně výstižné. Jinak tě vyzývám udělat příští článek o Despeře, zavání to zajímavým charakterem.

4 Ferus Spiritus Ferus Spiritus | Web | 6. března 2016 v 15:54 | Reagovat

[3]: CELÝ TENHLE POPIS JE HROZNĚ STARÝ, NESUĎ MĚ.

Pamatuješ si, když Vivi ubodala "češtináře"? Ach, to byly ale časy!
- R. Rancorous 2016

Tam je, že má rád svou dceru, ale nemá rád sestru :D

A ano, i Despera si to zaslouží. Hodně ji zanedbávám D: Dá to plno práce, ale zase se bude mít k světu :33

5 R. R R. R | Web | 6. března 2016 v 16:02 | Reagovat

[4]: Sakra!

No, nevadí. Stejně by to bylo výstižné.

6 Ferus Spiritus Ferus Spiritus | Web | 6. března 2016 v 16:06 | Reagovat

[5]: Jo, bylo :'D
Mám sen. Že jednou udělám schémata ke všem lidským postavám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.