Listopad 2014

Dantos

22. listopadu 2014 v 23:22 Postavy
Celé jméno: Dantos tenebrae pegasus
Bytost: pegas
Pohlaví: hřebec
Narození: 27. prosince 45
Věk: Zemřel v deseti letech, dnes by mu bylo asi 21

Rodiče: nejsou, vznikl za pomoci elementů
Sourozenci: -
Děti: Eli pegacornis, Hvězda aqua unicornis, Luna pegasus
Partnerka: Bonum lux unicornis
Anima-vitae: -

Vzhled: Někteří si mysleli, že Dantos byl temným stínem, kroužícím na krajinou. Svou černou a lesklou srstí připomínal výjev z těch nejhorších nočních můr. Byl charakteristický pro své svalnaté tělo, vlnitou dlouhou hřívu a ohromná silná křídla. Sem tam se mu na těle vyskytlo několik šedých znaků, jež znázorňovaly magické symboly. Byl to skutečný vládce noci, který dokázal nahánět hrůzu i samotnému Tenebrosovi.
Povaha: Dantos byl znám svou temperamentní povahou. Nikdy se nedal zcela zkrotit. Byl svým vlastním pánem, volný a svobodný. I když byl Tenebrosovi podřazený, nikdy ho zcela neposlouchal a dělal si, co chtěl. Neuznával jeho autoritu, ani přes všelijaké výhružky a tresty. Jednoduše z něho neměl strach. Také mu lze připsat, že byl hodně arogantní, drzý a často se řídil předsudky. Nikomu nedůvěřoval, jen své rodině. Z toho důvodu neměl moc přátel, dokázal každého naštvat během pár vteřin.
Má rád: Jak již bylo řečeno, Dantos miloval svobodu a volnost. Pocit, když mohl sám, ničím nespoutaným, létat nad krajinou. Mnohem větší vztah měl však ke své rodině, kterou bránil nade vše.
Nemá rád: Tenebrose. Po tom, co vypukla válka, ho nenáviděl, stejně jako Darkesii. Vlastně po tom všem začal nenávidět snad všechny tvory, až na pár výjimek. Taktéž se mu nelíbilo, když musel plnit něčí rozkazy, nebo měl k něčemu velké závazky.
Schopnosti: Vynikal především v rychlém letu. Mezi jeho dovednosti patřil v jistých případech i boj, kdy bránil svou rodinu před smečkami darkesijských vlků.

Stav: MRTVÝ
Historie: Dantos se zrodil jako jedním ze strážců darkesijského prince Tenebrose. Měl svého pána rád, dokud se Tenebros nerozhodl rozpoutat válku. Černý pegas měl přeci v Lunarii rodinu, nemohl dovolit, aby byli kvůli němu v nebezpečí. Utekl z Darkesie a zůstal s Bonum, krásnou bílou jednorožkou, a s jejich třemi hříbaty. Nepovedlo se mu je však ubránit a rukou svého pána zemřel on i jeho partnerka. Jejich klisničky, Eli, Hvězda a Luna, přežily. Říká se, že Dantosův duch se vrátil do Darkesie nad severní hory. Bytostem s dobrými úmysly zde pomáhá, ale těm, kteří drží s Tenebrosem, připraví nehezký osud.

(Naposledy aktualizováno 27. 6. 2016)