Ferus nebo Eliška?

3. července 2014 v 0:08
[Edit 00:08 - chtěla jsem tenhle článek zveřejnit přesně o půlnoci, ale seklo se mi to a když jsem konečně klikla na ''Hned zveřejnit'', blog mě odhlásil -_-]

Salve~
Oh well, konečně prázdniny! Snad teď budu mít víc času. Posledních pár dní se snažím nakreslit art trady a requesty pro lidi na Deviantartu, ale vůbec na to nemám náladu. Nevím proč.

Taky se mi zdál sen, který se spojil se vzpomínkou na mého bývalého kocourka. Měla jsem doma Ferus. Nevím, kde se tam objevila. Možná spadla do portálu a ztratila se z Lunarie do lidského světa. Byla s námi v bytě i s Mikešem a stejně jako ona se i ona neuvěřitelně bála aut a okolního světa venku. Jednoho dne jsme ji vzali ven. Bylo léto, teplo, chtěli jsme ji vzít na barák k ohni a povídat si s ní dlouho do noci pod hvězdami (ano, okřídlená mluvící kočka, ještě nějaké otázky?). Ale hrozně se bála, takže jsme ji celou cestu držela v náruči. Celý den se schovávala uvnitř, pak ji máma z nějakého nepochopitelného důvodu vyhnala ven. Byla už tma, hrozně se bála a tak roztáhla křídla a uletěla. Hledali jsme ji všude, po cestě, v baráku, dokonce i ve sklepě, jestli se náhodou nevrátila zadním vchodem a nespadla tam. Ale ona nikde. Navždy utekla, stejně jako kdysi Lordík (moje opravdová kočka, bylo to s ním podobně, ale to je na dlouhé vyprávění). Hystericky jsem v tom snu brečela, až jsem se i probudila. Zajímalo by mě, jaký měl ten sen význam. Možná že se Lordík tehdy také ztratil v létě. Napadly mě i skryté významy jako že bych měla utéct z domova (když mě má Ferus představovat? O.o) a tak. Ale ta představa se mi zdá dost nereálná.
Eh, tohle ale není důvod, proč píšu tenhle článek. Zase jsem akorát odběhla od tématu. Neřád Dobby! *mlátí se lampičkou*

Teď k věci. Včera jsem hodně přemýšlela o posledních třech letech. O mém začátku blogování, o ''Elišce Poníkové'' a o konci mého prvního blogu. Tři roky. 100 návštěv za den. Ani nevím, co jsem tam tehdy psala za blbosti. Hrozně se mi po tom všem zastesklo. Vlastně jsem se toho všeho musela vzdát jenom kvůli mámě a spolužačce. Prý ať smažu blog, píšu tam hlouposti. Navíc jsem nechtěla, aby ty dvě četly moje články. Vyměnila jsem blog, identitu, všechno. Jenom kvůli nim.

Mám se vrátit? Dalo by to hodně práce, promazat staré články o hovadinách, dát ho zase do pořádku, vyměnit ztrouchnivělé trámy a spravit rozcestníky. Ale bavilo by mě to. Jo, sem tam bych se z těch všech hrůz zhroutila, ale co? To přežiju.

Problém je v tom, co by bylo potom. Chtěla bych si tento blog nechat. Mám tu klid a je mi tu s vámi všemi dobře. Navíc, nazvládla bych o Lunarii psát na mém prvním blogu. Z určitých důvodů fakt ne. Možná, zachovat si obě identity Ferus a Elišky? Docela mi chybí staré deníčkářské články. Ale zajímalo by to ještě někoho? Měl by zase blog stejnou oblíbenost jako kdysi? A co nové blogerky o MLP, které se tady začaly množit rok-dva zpátky? Vzaly by mě mezi sebe? Rozumněla bych si s nimi? A stála bych vůbec o ně? Co si o tom myslíte vy, kterté jste znali můj starý blog? (Ne, dobře, dělám si legraci, ze všech těchto lidí sem už chodí pouze Siri).

Byla bych ráda za vaše názory >^.^<
~Vale
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yeti~ Yeti~ | Web | 3. července 2014 v 11:15 | Reagovat

A co já, jsem snad brambora nebo co, že sem nechodím? :D
Tvůj první blog byl skvělý, opravdu, jestli se Ti po tom stýská, vrať se tam.
Myslím, že Tě blogerky přijmou, protože máš příjemnou povahu. :3

2 Iva* Iva* | Web | 3. července 2014 v 11:34 | Reagovat

Začínaš teda riadne zmeny, nedávno si vymazávala postavy, teraz sa chceš vrátiť k starému blogu...ja viem, nepoznám tvoj starý blog, asi som ho pravdepodobne nikdy nevidela... ale zmeny nie sú vždy na škodu veci.
Ah, moja rodina ani tých zopár kamarátov o mojom blogu nevie, nevie ani o tom, že mám "spisovateľské" sklony a myslia si, že to celý deň presedím pri facebooku a podobných hovadinách. A mne je tak dobre, som rada, že o tom nikto nevie, hoci by ma potom možno konečne pochopili...no zaobídem sa bez neustálych pripomienok ako tým zabíjam čas. Nemyslím, že je to zabíjanie času, keď robíme niečo čo nás baví...he, ale asi už odbieham od tématu.
Raz som si založila aj druhý blog a chcela som vystupovať pod dvoma indentitami,ako aj ty vravíš, že je to istá možnosť. Neviem, rozjazd je ťažký, mala som pocit,že nikto na ten blog nechodí, nikto to nečíta a bez reakcií na moje názory to bola nuda. Zmazala som ho pomerne skoro. Možno by sa potom rozbehol, to netuším, ale mám ten jeden svoj a hoci počet čitateľov nie je veľký, som rada za to, že mi občas niekto napíše čo sa mu páčilo a čo nie. Ak by si si ty založila teraz "denníčkovský" blog, určite by tam ľudia odtiaľto zavítali, takže tým tak nejak padá tá nuda a problém s návštevnosťou :D Predsa len, nech ti už ktokoľvek tu odpovie čokoľvek, rozhodneš sa sama tak, ako budeš chcieť a ako to budeš považovať za správne, takže tu len obkecávam svoj názor a aj tak to zostane na tebe :) Rozhodne však tento blog nemaž *snáď si to ani nemala v pláne :D * a ak sa rozhodneš znovu obnoviť ten svoj starý blog, jedného otravného navštevníka tam už určite mať budeš ;) Veľa šťastia.
P.S.: Zvláštne, aké podrobnosti si k tomu snu pamätáš, Dobby ;) Tak tí tvoji Lunarijský priatelia ťa navštevujú už aj v snoch....vôbec sa tomu nečudujem, po tom článku, kde si opisovala, aký máš k Lunarii vzťah ;)

3 Siri Siri | Web | 14. července 2014 v 17:37 | Reagovat

Podľa mňa by to stálo za to zase sprovozniť starý blog.... Urobila som to isté minulí rok a neľutovala som toho :) Naša stará blogová komunita opadla a tak som si založila nový blog s Lyrou a však písať furt o jednej téme bolo dosť nudné a tak som sa vrátila na môj starý kde môžem písať o čom chcem C: Podľa mňa ťa aj noví ľudia príjmu medzi seba. ^^ Si milá holka C:

4 Ferus, dcera Callidi Ferus, dcera Callidi | 14. července 2014 v 18:15 | Reagovat

[1]: Promiň, netušila jsem, že sem také chodíš :D *hugne ji konejšivě, dá jí sušenku*
M-myslíš? Co když nebudu moct o čem psát? ;-;
A-a skvělou povahu? Vždyť se proti mně vzbouří a dopadne to jako se Soudruhem z NDR (jestli víš, o co jde :'DD Když tak vysvětlím na skypu)

[2]: Potřebuju něco dělat, jinak umřu nudou :D

Souhlasím. Spolužačky už chtěly několikrát po mně odkaz, ale nikdy jsem jim ho neposlala. Tady na blogu zveřejňuji hodně věcí, o kterých by moji přátelé ''z reálu'' neměli vědět. Možná by to ani nepochopili. Už jen kdyby viděli článek o Strongreen, nejsem si jistá, jak by si to vyložili, možná by si mysleli, že píšu o sobě. Pokud nerozumí mně, nerozumí Lunarii.

Taky to tak bylo s mým prvním blogem, chodila tam jen moje bývalá kamarádka, díky které jsem si ho založila :D Potom jsem se začala postupně seznamovat s ostatními, tehdy jsem totiž nehorázně ujížděla na ponících a tak jsem si o nich hledala blogy, komentovala... A ona ta návštěvnost naskákala sama :D :33 Takže myslím, že by se zase rozběhl. Za ty poslední dva roky se tu vytvořila obrovská komunita blogerek o MLP, možná bych mezi ně zapadla.

A ne, tento blog rozhodně mazat nebudu, na to ho mám moc ráda :D

Awww, mockrát děkuji, za podporu i za komentář! Velmi si toho vážím! >^.^<

A ano, mě samotnou to překvapilo :D Kdesi jsem četla, že nemůžeme ve snu vidět něco, co jsme nikdy neviděli. Jasně, duchy, monstra a tak... Ale to je všechno z televize. Náš mozek si prý neumí vymyslet něco nového během snění. Proto mě to tolik zarazilo, Ferus tam doopravdy vypadala jako reálná kočka s křídly, a to takový obrázek s ní ani nemám, jen 3.
To samé se Strongreen. Měla jsem s ní lucidní sen (http://www.acld.mysteria.cz/ld.htm), kde jsme spolu létaly na raketových botách nad mořem :D Prostě wow!

[Smazaný komentář] Awww, souhlasím <3
Vlastně, díky Carovi a Elišce jsme začínaly, rozjely se, naučily se psát a spadly do komunity blogerů, díky nim jsme obě získaly hodně přátel. A taky jsme se poznaly my dvě! >^.^<

Rozhodla jsem se, že si ponechám obě dvě. A budu mít za ně dva blogy, rozdílné, nikdo až na pár starších přátel nebude vědět, že jsme jedna a ta samá osoba (doufám). Hodně lidí mě oslovuje Eliško, vy z příběhu zase Ferus :D (ironií je že se ve skutečnosti jmenuju Alžběta, oh well.)

Awwww, mockrát děkuji! <3 Máš naprostou pravdu!

[3]: Viděla jsem, překvapilo mě to a měla jsem z toho blogu radost :D :333 Všichni jsme moc rádi, že jsi se vrátila! <3
Aww, rozumím >^.^<

Mockrát děkuji! :333 Udělám to! *hrdinská hudba v pozadí* Mám od vás všech velkou podporu, bez vás bych to nedokázala.
~
~
~
~
~
Ještě jednou všem moc děkuji, vážím si toho >^.^<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.